Ładowanie Wydarzenia

PSRM serdecznie zaprasza na wyjątkowe szkolenie z „wyceny tzw. szkód infrastrukturalnych, ograniczeń w sposobie korzystania z nieruchomości, służebności przesyłu i służebności publicznej”, które odbędzie się w dniach 16-17 listopada 2023 r. w Kraczkowej koło Rzeszowa. Szkolenie poprowadzą wybitni znawcy tematu – współtwórcy zasad wycen związanych z infrastrukturą liniową, autorzy publikacji w tym zakresie, a przede wszystkim praktykujący rzeczoznawcy majątkowi – dr inż. Dariusz Konieczny i dr inż. Cezary Kowalczyk.

Tematyka szkolenia podyktowana jest rosnącym zapotrzebowaniem na wyspecjalizowanych w tej dziedzinie rzeczoznawców majątkowych a także próbą odpowiedzi na liczne problemy wynikające z:

– zgłaszanych do PSRM rozbieżności warsztatowych,

– zarzutów stron do operatów szacunkowych,

– trudności interpretacyjnych wynikających z przepisów,

– niejasności wynikających z decyzji organów wyższych instancji.

Mając na względzie dużą ilość zarówno realizowanych jak i planowanych inwestycji drogowych oraz infrastrukturalnych, a także ciągłe poszerzanie katalogu celów wycen w przepisach (np. nowelizacja specustawy drogowej) należy przypuszczać, że ilość zleceń od organów administracji na szczeblach wojewódzkim i powiatowym oraz przedsiębiorców przesyłowych będzie znacząco rosła. Szkolenie to pozwoli na ugruntowanie posiadanej już wiedzy, wyjaśnienie istniejących wątpliwości oraz pozyskanie nowych wiadomości, co finalnie znacząco przyczyni się do podniesienia jakości sporządzanych wycen.

Prowadzący:

  • dr inż. Dariusz Konieczny – rzeczoznawca majątkowy, wykładowca pracujący w Instytucie Gospodarki Przestrzennej i Geografii na wydziale Geoinżynierii UWM w Olsztynie. Zajmuje się m. in. Problematyką planowania infrastruktury liniowej, wyceną szkód infrastrukturalnych oraz zasadami ustalania wartości służebność przesyłu i bezumownego korzystania z nieruchomości. Autor i współautor publikacji z zakresu infrastruktury technicznej.
  • dr inż. Cezary Kowalczyk – rzeczoznawca majątkowy, wykładowca pracujący w Instytucie Gospodarki Przestrzennej i Geografii na wydziale Geoinżynierii UWM w Olsztynie. Zajmuje się problematyką związaną z wpływem lokalizacji na wartość nieruchomości. Autor i współautor publikacji poświęconych analizie cen na rynku nieruchomości, procedur związanych z szacowaniem nieruchomości oraz metodologii ustalania odszkodowań i wynagrodzeń z tytułu istnienia infrastruktury technicznej na obcych gruntach.
  • Forma szkolenia: Stacjonarna
  • Miejsce:

Hotel Paola

Kraczkowa 1625

37-124 Kraczkowa

  • Koszt szkolenia:

* dla Członków PSRM – 550 zł

* dla pozostałych – 650 zł

  • Noclegi:

* Pokój 1-osobowy ze śniadaniem – 160 zł/os

* Pokój 2–osobowy ze śniadaniem – 110 zł/os

*Pokój 3–osobowy ze śniadaniem – 100 zł/os

* Kolacja integracyjna – 120 zł

 

Za szkolenie będzie można uzyskać aż 8 punktów szkoleniowych!

Zgłoszenia na szkolenie na karcie zgłoszenia oraz wpłaty na nasze konto przyjmujemy do 9 listopada 2023 r.  

Zaproszenie na szkolenie

KARTA_SZKOLENIE

Share This Story, Choose Your Platform!