Ładowanie Wydarzenia

Zarząd PSRM zaprasza na szkolenie stacjonarne pt.:

„ZASADY WYCENY LASU WG ROZPORZADZENIA MINISTRA ROZWOJU I TECHNOLOGII Z DNIA 5 WRZEŚNIA 2023 R. W SPRAWIE WYCENY NIERUCHOMOŚCI” (dzień 1)

WYCENA NIERUCHOMOŚCI W PODEJŚCIU PORÓWNAWCZYM – PRAKTYCZNE ZAGADNIENIA W ŚWIETLE ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ROZWOJU I TECHNOLOGII Z DNIA 5 WRZEŚNIA 2023 R. W SPRAWIE WYCENY NIERUCHOMOŚCI” (dzień 2)

Szkolenie odbędzie się w dniach 04 i 05 kwietnia 2025 r. w Hotelu Hibiskus – m. Zarzecze koło Rzeszowa.

 

Kluczowe zagadnienia szkolenia:

Dzień 1:

  1. Komentarz do zasad wyceny lasu wg Rozporządzenia MRiT z dnia 5.09.2023 r. w sprawie wyceny nieruchomości.
  2. Aktualizacja opłaty z tytułu użytkowania wieczystego – przykład dwóch operatów szacunkowych.
  3. Wycena lasu położonego w Krakowie.
  4. Wycena lasu stanowiącego rezerwat przyrody – przykład operatu szacunkowego.
  5. Wycena dla potrzeb skorzystania z prawa pierwokupu przez Park Narodowy – przykład operatu szacunkowego.
  6. Wycena gruntu przeznaczonego pod budowę schroniska górskiego wraz z infrastrukturą – przykład operatu szacunkowego.l

Dzień 2:

  1. Metody określania trendu czasowego.
  2. Podobieństwo i porównywalność nieruchomości – problemy warsztatowe.
  3. Praktyczne zastosowanie metody interpolacji i ekstrapolacji w procesie wyceny nieruchomości.
  4. Sposoby ustalania wag cech rynkowych w zbiorze nieruchomości podobnych, stanowiącym podstawę wyceny – ćwiczenie w arkuszu kalkulacyjnym Excel.
  5. Sposoby doboru współczynników korygujących w metodzie korygowania ceny średniej.
  6. Uzasadnienie wyniku wyceny w operacie szacunkowym.
  7. Omówienie wybranych zmian w przepisach prawa dotyczących wyceny nieruchomości.

 

Prowadzący:

Robert Zygmunt (dzień 1) – doktor nauk leśnych (doktorat 2003), specjalizuje się w urządzaniu lasu i wycenie nieruchomości leśnych i inwestycyjnych, rzeczoznawca majątkowy (od 1996r), współzałożyciel Instytutu Analiz mrn.pl (2007), mentor rzeczoznawców majątkowych (2001, 2011). Autor ponad 40 prac naukowych. Twórca systemu inwentaryzacji i wyceny wartości pieniężnej zasobów drzewnych z zastosowaniem lokalnych taryf wartości. Autor oryginalnej metody wyceny gruntu leśnego w oparciu o współczynniki alokacji. Dokonanie to stanowi istotny wkład w obowiązujące od 2023r prawo. Biegły sądowy w zakresie leśnictwa i szacowania nieruchomości. Autor licznych ekspertyz w spornych sprawach w zakresie wartości nakładów i pożytków z gospodarki leśnej, dochodów z gruntów ekonomicznych, wartości nieruchomości leśnych, wartości przedwojennych majątków ziemskich. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w zakresie uprawnień szacowania nieruchomości. Zajmuje się wartością pieniężną produkcyjnych i pozaprodukcyjnych funkcji lasu. Prowadzi wykłady, kursy i zajęcia z podstaw leśnictwa, urządzania lasu i wyceny nieruchomości leśnych na Wydziale Leśnym w Krakowie i w innych ośrodkach w kraju.

Mirosław Chumek (dzień 2) – jest wieloletnim rzeczoznawcą majątkowym (Nr upr. 2147), praktykiem wyceny i analitykiem rynku nieruchomości oraz cenionym wykładowcą z dziedziny gospodarki nieruchomościami, a także częstym komentatorem lokalnych mediów w sprawach dotyczących wydarzeń na rynku nieruchomości. Mirosław Chumek jest członkiem Zarządu (V-ce Prezes) Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych w Słupsku, w ramach Stowarzyszenia przewodniczy Radzie Ekspertów, której jednym z podstawowych zadań jest opiniowanie operatów szacunkowych na zlecenie podmiotów zewnętrznych. Mirosław Chumek jest też aktywnym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami (licencja nr 1280). Był członkiem założycielem i wieloletnim członkiem zarządu Stowarzyszenia Środkowopomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Jest też współautorem, opracowanej przez Komisję Standarów Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych, Noty Interpretacyjnej NI 1 dotyczącej wyceny nieruchomości w podejściu porównawczym. Był wieloletnim członkiem Komisji Standarów PFSRM, Rady Krajowej PFSRM oraz Komisji Kwalifikacyjnej działającej przy Ministrze Infrastruktury. Obecnie jest wykładowcą na studiach podyplomowych z zakresu wyceny nieruchomości na Politechnice Koszalińskiej, prowadzi też liczne szkolenia dla aktywnych zawodowo rzeczoznawców majątkowych skupiając się wyłącznie na praktycznych aspektach wyceny nieruchomości w podejściu porównawczym. W 2024 roku odbył łącznie 10 spotkań z rzeczoznawcami z różnych części Polski prezentując metodykę wyceny nieruchomości w podejściu porównawczym w świetle nowego Rozporządzenia.

 

Forma szkolenia: Stacjonarna

Miejsce: Hotel Hibiskus, Zarzecze 19, 36-040 Boguchwała

 

Koszt szkolenia:

* Dla członków PSRM – 690 zł

* Dla pracowników organów administracji publicznej – 720 zł

* dla pozostałych – 800 zł

Noclegi:

* Pokoje jednoosobowe ze śniadaniem -190 zł/ os

* Pokoje dwuosobowe ze śniadaniem – 140 zł/ os

Liczba godzin: 16. Razem liczba punktów za udział w szkoleniu: 8, w tym punktów warsztatowych: 6 i teoretycznych: 2.

Zgłoszenia na szkolenie na karcie zgłoszenia (pobierz tutaj) oraz wpłaty na nasze konto przyjmujemy do 01 kwietnia 2025 r.  do godziny 12.00.

Share This Story, Choose Your Platform!